Göm menyn

TDDD70 Ingenjörsprofessionalism, del 1

PERSONLIG UTVECKLING - HT2



Personlig utveckling HT2 --> Presentationsteknik


Seminarium 1: Presentationsteknik - oförberedd övning

  • Du ska delta aktivt i seminarium 1 om presentationsteknik. Inga förberedelser behöver göras.
  • Det är obligatorisk närvaro och aktivt deltagande krävs för att bli godkänd på seminariet.
  • Exakt tid finns nedan.
  • Finns du inte med i listan nedan så hör av dig till examinatorn.

Seminarierna hålls digitalt via Zoom, se mail för Zoom-länk. Lokaler nedan kan utnyttjas vid behov.

Se till att du har en fungerande webbkamera så du kan ha den aktiv under seminariet så ni ser varandra. Vi kommunicerar med kroppen så det är viktigt att vi använder tekniken för att möjliggöra det. Har du inte en fungerande webbkamera så kan du logga in till Zoom rummet både via datorn och via mobiltelefonen för att dela din video via mobilkameran.

Dag Datum Tid Lokal Lärare Klass Student Antal studenter
Tis 14-dec 08:15-10:00 S18 Birgitte Saxtrup Hermansson D1.a Jacob Alzén  1
Thea Antonson  2
Lina Berglund  3
Elias Bergsman  4
Jonathan Björkdahl 5
Valdemar Bång  6
Gustav Carlsson  7
Rickard Elgh  8
Stina Friman  9
Emil Hamrin  10
Oscar Karlsson  11
Simon Karlsson 12
Hannes Lindström  13
Mikael Lundgren  14
Erik Martinsson  15
            Alfred Karonen 16
Tis 14-dec 08:15-10:00 S19 Sabina Ivenäs Dyverfeldt D1.a Hugo Nilsson 17
Joel Nordström 18
Elliot Norlander  19
Christoffer Näs  20
Didrik Palmqvist  21
Jesper Patriksson 22
Astrid Pettersson  23
Elin Rydebrink 24
Jennifer Elisabeth Santos  25
Jacob Sjölin 26
Axel Sundelin  27
Albin Thulin  28
Marcus Turesson  29
Jacob Volz 30
Edvard Wetind  31
Roberto Wilnerzon Thörn  32
            Jubran Altaweel 33
            Axel Wester 34
Tis 14-dec 08:15-10:00 S22 Britta Önnegren D1.b Marc Andrén 1
Viktor Axén 2
Petter Björklund 3
Thea Borg 4
Philip Bäck 5
Jacob Dahlberg 6
Christoffer Eriksson  7
Joel Eriksson  8
Alex Ferm 9
Emma Fogelstrand 10
Victor Forsberg 11
Georgos Fyssas  12
Hemming Gong 13
Casper Heilbrunn  14
Jessica Kjellin  15
Tis 14-dec 08:15-10:00 S27 Marie-Louise Höög D1.b Ferdinand Kouhia  16
Filip Källman  17
Andy Liang  18
Junia Mannervik  19
Olle Mineur  20
William Minidis  21
Filip Nygren  22
Cecilia Simonsson  23
Rasmus Sjöberg 24
Jakob Söderström  25
Hampuz Togeretz  26
Emil Vikström  27
Adam Wennberg  28
Simon Wiman  29
August Ålander 30
Bushra Al Awad 31
            Axel Matstoms 32
            Christoph Kessler 33
            Max Jonsson 34
Tis 14-dec 10:15-12:00 S15 Birgitte Saxtrup Hermansson D1.c Kasper Algén 1
Anton Almqvist  2
Mabest Amin  3
Saad Bayazeed  4
Tobias Berglind  5
Olle Brorsson 6
Mehmet- Ali Celik  7
Odin Dahlström  8
Anton De Geer 9
zackarias Denguir 10
Gustaf Fälting  11
Linus Gardshol  12
Anas Ghanaymeh  13
Marcus Grimhall  14
Pontus Hedman 15
David Hillerström  16
            Jenny HanÃ¥s 17
Tis 14-dec 10:15-12:00 S18 Sabina Ivenäs Dyverfeldt D1.c Markus Hård  18
Andreas Jansson 19
Casper Johansson 20
Casper Erik Kanefall  21
Tobias Karanta  22
Félix Lamarre  23
Björn Lindholm  24
Albin Lundholm  25
Edvard Nilson 26
Malte Nygren 27
Felix Ramnelöv  28
Tobias Rosengren 29
Oscar Sandblom 30
Marcus Spongh 31
Olle Ulfvin  32
Eric Van Nunen  33
Alexander Örtengren  34
Tis 14-dec 10:15-12:00 S19 Britta Önnegren U1.a Daneyal Abdul  1
Henry Andersson 2
Oliver Andersson                        3
Burak Askan  4
Hannah Bahrehman  5
Anton Brännström  6
Yousef Drgham  7
Johannes Eriksson  8
Jonas Fransson  9
Bacilika Glansholm  10
Philip Gustafsson  11
Emil Holmstedt 12
Ramon Ibrahim 13
Balder Jakobsson  14
Jorunn Jóhannesdóttir 15
Tilde Lindblad  16
Tis 14-dec 10:15-12:00 S22 Marie-Louise Höög U1.a Alexander Lindström  17
Jacob Lönnborg  18
Lisa Magnell 19
Benjamin Mellander  20
Jimmy Ngo 21
Teo Näslund 22
Conrad Quensel  23
Gustav Ritari  24
Filip Runo  25
Darja Saed  26
Fredrik Sandström  27
Zain Alabideen Shuman  28
Amanda Svensson 29
Tobias Söderberg 30
Emelie Wedholm 31
John Wernborg  32
Jesper Fasth 33
Tis 14-dec 13:15-15:00 S14 Britta Önnegren U1.b Hani Abdallah  1
Mathias Ahlgren  2
Liam Andersson 3
Ludvig Anderstedt  4
Oskar Arensmeier  5
Eskil Brännerud  6
Viktor Busk  7
Arvid Danielsson  8
Christian E Arancibia Gomez  9
Björn Edblom  10
Erik Eichmüller  11
Jussi Freese  12
Vincent Garbrant  13
Joar Granlund  14
Noah Hagberg  15
Eric Henriksson  16
Erik Holmsten  17
Gustaf Högberg 18
Tis 14-dec 13:15-15:00 S15 Sabina Ivenäs Dyverfeldt U1.b Oskar Jansson  19
Leo Jarhede  20
Mattias Karlsson  21
Hannes Lundberg  22
Joakim Lundqvist  23
Emil Lööf 24
Gabriel Matsson 25
Anton Nilsson  26
Morgan Nordberg 27
Mervan Palmér  28
Max Randow  29
Leo Reutergårdh  30
Axel Rönnberg  31
Mårten Saltin  32
David Sjöberg  33
Lukas Stark  34
Markus Svensson  35
David Warnquist  36

 

 

 

 


Sidansvarig: Aseel Berglund
Senast uppdaterad: 2021-12-13