Göm menyn

Kontakta IDA

Institutionsledning

Prefekt (institutionschef)  Henrik Eriksson, prefekt@ida.liu.se
Proprefekt (stf institutionschef)  Zebo Peng, zebo.peng@liu.se
Ahmed Rezine, ahmed.rezine@liu.se

Utbildning

Forskarutbildning  Petru Eles, petru.eles@liu.se
Anne Moe, anne.moe@liu.se

Grundutbildning Studierektorer

Forskning

Kontakta respektive forskningsområde IDA:s forskningsområden

Näringsliv och samhälle

Kontaktpersoner och mer information Samarbete och samverkan

Administrativ och teknisk service

Administrativ chef  Annette Gelotte, adm-chef@ida.liu.se
Teknisk chef

Andreas Lange, andreas.lange@liu.se

Teknisk support

helpdesk@liu.se




Postadress:  Institutionen för datavetenskap
Linköpings universitet
581 83  Linköping
Telefon:  013 - 28 10 00 (växel)

Sidansvarig: Eva Pelayo
Senast uppdaterad: 2018-03-22