Göm menyn

TDDE23 Funktionell och imperativ programmering, del 1

Kontakta


Examinator

Peter Dalenius

Kursadministratör

Anna Grabska Eklund

Övriga lärare

Agnes Wendt ( agnwe839@student.liu.se )
Dennis Berntsson ( denbe829@student.liu.se )
Dennis Mivelli ( denmi351@student.liu.se )
Ebba Kallström ( ebbka693@student.liu.se )
Emil Brynielsson ( emibr898@student.liu.se )
Gustav Sörnäs ( gusso230@student.liu.se )
Isak Horvath ( isaho220@student.liu.se )
Jonas Kvarnström
Malte Hegg ( malhe463@student.liu.se )
Marcus Lidekrans ( marli691@student.liu.se )
Rasmus Kramare ( raskr891@student.liu.se )
Tobias Wang ( tobwa982@student.liu.se )
Viktor Rösler

Studierektor

Peter Dalenius

Arbetsfördelning - Vem gör vad under hösten 2021?

Datorintroduktion

Dessa assistenter kommer finnas på plats under labbtiderna den första veckan när ni arbetare med datorintroduktionen.

  • Gustav Sörnäs (D1.a, U1.a)
  • Viktor Rösler (D1.b, U1.b)
  • Marcus Lidekrans (D1.c)

Laborationer i Python

Det är dessa assistenter som kommer ha hand om laborationerna i Python och som slutligen godkänner dessa efter redovising.

  • Grupp 1 och 2 (U1.a): Emil Brynielsson
  • Grupp 3 och 4 (U1.a): Dennis Berntsson
  • Grupp 5 och 6 (U1.b): Isak Horvath
  • Grupp 7 och 8 (U1.b): Gustav Sörnäs
  • Grupp 9 och 10 (D1.a): Agnes Wendt
  • Grupp 11 och 12 (D1.a): Rasmus Kramare
  • Grupp 13 och 14 (D1.b): Ebba Kallström
  • Grupp 15 och 16 (D1.b): Viktor Rösler
  • Grupp 17 och 18 (D1.c): Tobias Wang
  • Grupp 19 och 20 (D1.c): Marcus Lidekrans

Seminarier i Pyton

Det är dessa assistenter som håller i seminarierna. Du kan själv välja vilken grupp du vill gå till - och därmed vilken inriktning du vill ha på seminariet. Läs mer på seminariesidan.

  • Grupp S5 (En sak i taget): Malte Hegg
  • Grupp S4 (En sak i taget): Dennis Mivelli
  • Grupp S3 (Experimentering): Gustav Sörnäs
  • Grupp S2 (Experimentering): Dennis Berntsson
  • Grupp S1 (Diskussion och analys): Agnes Wendt

Sidansvarig: Peter Dalenius
Senast uppdaterad: 2021-08-25