Göm menyn

Kontakta IDA

Institutionsledning

Prefekt (institutionschef)  Mariam Kamkar, prefekt@ida.liu.se
Proprefekt (stf institutionschef)  Petru Eles, petru.eles@liu.se
Simin Nadjm-Tehrani, simin.nadjm-tehrani@liu.se

Utbildning

Forskarutbildning  Petru Eles, petru.eles@liu.se
Anne Moe , anne.moe@liu.se

Grundutbildning Studierektorer

Internationalisering/studentutbyten  Nahid Shahmehri, nahid.shahmehri@liu.se

Forskning

Kontakta respektive forskningsområde IDA:s forskningsområde

Näringsliv och samhälle

Kontaktpersoner och mer information Samarbete

Administrativ och teknisk service

Administrativ chef  Marie Johansson, adm-chef@ida.liu.se
IT-chef

Andreas Lange, andreas.lange@liu.se



Postadress:  Institutionen för datavetenskap
Linköpings universitet
581 83  Linköping
Telefon:  013 - 28 10 00 (växel)
Telefax:  013 - 14 22 31

Sidansvarig: Lisbeth Linge
Senast uppdaterad: 2014-12-02